- Reklama -události

Víte, že existuje i elektrická babeta?

on

|

views

and

comments

Československý lehký moped Babetta se stal doslova legendou. Vyráběn byl od sedmdesátých let až do konce let devadesátých, a není snad nikdo, kdo by jej neznal. I čas Babetty se ale jednou naplnil. To nejlepší z ní si ovšem nyní bere za své elektrický skútr e-babeta, který má všechny předpoklady k tomu, aby ve 21. století uspěl stejně jako jeho slavná předchůdkyně. 

Seznamte se s e-babetou

Elektrický skútr babeta RACCEWAY je lehký dopravní prostředek s elektrickým pohonem, který je ideální na krátké cesty po městě, mezi vesnicemi nebo v jejich okolí. Díky svým technickým parametrům dokáže svým majitelům nabídnout celou řadu výhod. 

Při pohledu na e-babetu je zřejmé, že od původní Babetty převzala nejen jméno, ale i základní vzhled. Přesto je však v mnohém jiná. V první řadě je vybavena baterií, a to buď olověnou nebo lithiovou. Díky tomu odpadají starosti s doplňováním oleje nebo náročnou údržbou spojenou se spalovacími motory. O mnohem ekologičtějším provozu ani nemluvě. 

Na první pohled zaujmou také pedály. Ty umožňují v případě potřeby použít skútr téměř jako klasické kolo. I díky tomu je z hlediska legislativy elektrická babeta řazena mezi elektrokola což znamená, že jí nemusíte nikde registrovat nebo za ní platit povinné ručení. V neposlední řadě můžete potom na e-babetě bez problémů jezdit i bez řidičského průkazu. 

Malý skútr není problém kdekoliv zaparkovat a doma jej odstavit klidně ve sklepě nebo třeba v předsíni. Tato doba je potom ideální pro nabíjení baterie. Ta ke svému plnému nabití potřebuje 4-8 hodin, opět podle konkrétního typu. Baterie je přitom vyjímatelná a lze jí nabíjet samostatně.

Technické parametry a jízdní vlastnosti

Již z toho faktu, že je e-babeta řazena mezi elektrokola vyplývá, že její maximální rychlost činí 25 km/h. O pohon se přitom stará motor o výkonu 250 W a maximální dojezd elektrického skútru může činit podle typu baterie od 55 až do 100 km. Samozřejmostí je kompletní vybavení osvětlení či blinkry. 

E-babeta je určena především pro asfaltové cesty, problémy ji však nedělají ani běžné lesní či polní cesty. Její charakteristiky z ní tak činí ideálního parťáka pro cesty na nákupy (při nich se bude hodit i uzamykatelný kufr) do práce, nebo třeba na ryby. Elektrická babeta je k dispozici v celé řadě barevných provedení, ze kterých si vybere opravdu každý.

Pro koho je e-babeta určena?

Z uvedeného popisu elektrické babety je patrné, pro koho je určena především a kdo naplno využije její výhody. Jedná se o všechny ty, kteří hledají rychlý, pohodlný a současně také ekologický a velice snadný způsob dopravy pro krátké každodenní cesty za prací, nakupováním nebo naplňováním volného času. K řízení e-babety nepotřebují řidičský průkaz ani povinné ručení a v neposlední řadě je tento lehký skútr dostupný za velmi příjemnou cenu.

Share this
Tags

Must-read

Hledáte účinnou a šetrnou pleťovou kosmetiku? Zkuste Pyunkang Yul z Koreje

Na trhu můžeme najít mnoho výrobců pleťové kosmetiky, ovšem ne všichni jsou spolehliví a kvalitní. K těm, které jsou oblíbené ve světě a u nás...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Sháníte levný LCD monitor do kanceláře nebo na doma? 

LCD monitory patří k nezbytným součástem počítačových sestav. Pořizují si je také majitele notebooků, chtějí-li si dopřát více komfortu při práci. Jak na nákupu...
spot_img

Recent articles

More like this