- Reklama -události

Viognier: Odrůda bílého vína, která osloví svou vůní i chutí

on

|

views

and

comments

Odrůda Viognier s původem z jižní Francie si získá přízeň každého milovníka bílého vína, který ocení čistou chuť s méně kyselinami. Okouzlující je také aroma tohoto vína. Párovat ho lze s různými pokrmy, hodí se tak pro každou příležitost.

Vinařství Starosel

Vinařství Starosel má ve své nabídce odrůdu Viognier, jedná se o suché víno. Nízký obsah cukru je pro toto víno typický. Ovšem nabízí se i vína s vyšším obsahem cukru, můžete tak poznat různé palety chutí. Víno bylo pěstováno na pobřeží Černého moře, ročník 2019 vás jistě osloví. Vinařství samozřejmě nabízí také řadu dalších vín, ať už bílé, růžové či červené. Neváhejte proto okusit nová vína, která si zamilujete.

Vlastnosti odrůdy Viognier

Viognier je typicky suchým vínem, zamiluje si ho každý, kdo si dokáže vychutnat vůni vína. Ta je svěží, komplexní a s nádechem ananasu, květin, travin a dalšího ovoce. I v chuti často převládají ovocné tóny – mandarinky či mango. U starších ročníků se však v chuti objevuje také vanilka, hřebíček a muškátový oříšek. Ohledně této odrůdy je tedy rozhodně co poznávat, chuť může být pokaždé trochu jiná dle vyzrání vína.

Viognier Starosel

Bílé víno Viognier Starosel si můžete vychutnat jen tak, ovšem ještě lepší je párovat ho s jídlem pro ten pravý prožitek. Skvěle se doplňuje s různými pokrmy. Nejlepší je jeho spojení s jarním salátem ochuceným citronem či otcem, dále pak se zeleninovými předkrmy. Z masa se pak hodí k tučným rybám a také grilovanému drůbežímu s bylinkovým kořením. Podávat by se víno mělo chlazené na teplotu 9—12 °C.

Ačkoliv Viognier není tak známou odrůdou jako jiná bílá vína, rozhodně si získá místo ve vašem srdci. Jedinečná chuť a vůně je jednoduše okouzlující. Neváhejte se pustit do ochutnávání a najděte to pravé pro své chuťové pohárky.

Share this
Tags

Must-read

Hledáte účinnou a šetrnou pleťovou kosmetiku? Zkuste Pyunkang Yul z Koreje

Na trhu můžeme najít mnoho výrobců pleťové kosmetiky, ovšem ne všichni jsou spolehliví a kvalitní. K těm, které jsou oblíbené ve světě a u nás...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Víte, že existuje i elektrická babeta?

Československý lehký moped Babetta se stal doslova legendou. Vyráběn byl od sedmdesátých let až do konce let devadesátých, a není snad nikdo, kdo by...
spot_img

Recent articles

More like this