- Reklama -události

Ve Vídni už omikron dominuje, znaky páté vlny čekají ještě letos

on

|

views

and

comments

Nová omikron varianta koronaviru již od neděle převládá mezi infekčními případy nákazy, které testy potvrdily ve Vídni.

Zprávu přinesl deník Der Standard, pro který tuto informaci odpoledne potvrdilo vedení rakouské metropole.

„Vycházeli jsme z toho, že se omikron prosadí kolem vánočních svátků. To se nyní také stalo,“ uvedl mluvčí člena městské rady zodpovědného za resort zdravotnictví Petra Hackera.

Před týdnem byl podíl ještě třetinový

V neděli zaregistrovali ve Vídni 552 nových aktivních případů infekce variantou omikron, což je mírně nad polovinou celkového počtu.

Podle údajů města byl jejich podíl mezi infekčními případy nákazy před týdnem ještě přibližně 30 procent.

Vedení města se domnívá, že je takových případů ve skutečnosti více, protože během svátků jsou údaje nahlašovány is dvoudenním zpožděním.

Ve Vídni také předpokládají, že navzdory chybějícím oficiálním číslům je varianta omikron již dominantní v celém Rakousku.

Vývoj v souvislosti s jeho šířením může podle Der Standard znamenat, že země již dosáhla spodní části infekční křivky a první známky očekávané páté vlny epidemie by se mohly objevit ještě před koncem roku.

Hospitalizace v zemi klesají

V neděli zaznamenaly v Rakousku celkem jen 1717 nových případů nákazy, což souvisí is výrazně nižším počtem testů během vánočních svátků. Sedmidenní incidence se snížila na 166,9 případu na 100 000 obyvatel.

Ve Vídni a ve spolkové zemi Burgenland tento ukazatel však už znovu mírně stoupá, píše Der Standard.

V zemi současně klesají počty hospitalizovaných. V neděli bylo v rakouských nemocnicích 823 pacientů s covidem na „normálních“ lůžkách, což je o 1946 méně než 30. listopadu, a 383 na jednotkách intenzivní péče, tedy o 287 méně než na vrcholu čtvrté vlny před přibližně třemi týdny.

Share this
Tags

Must-read

Austrálie hlásí první úmrtí na omikron, muž měl několik přidružených onemocnění

Austrálie v pondělí zaznamenala první případ úmrtí v souvislosti s novou koronavirovou variantou omikron. V zemi také opět stoupá počet nových případů nákazy. Místní úřady...

Ve Vídni už omikron dominuje, znaky páté vlny čekají ještě letos

Nová omikron varianta koronaviru již od neděle převládá mezi infekčními případy nákazy, které testy potvrdily ve Vídni. Zprávu přinesl deník Der Standard, pro který tuto...

Trestala se sebepoškozováním, deprese střídaly návaly energie. Jak žít s maniodepresí

Nejhorší stavy deprese popisuje Nina Zibolenová jako pocity absolutní nicoty. Nekonečné chvíle, kdy katatonicky ležela na posteli, nejedla a nepila. Jen proto, aby nemusela...
spot_img

Recent articles

More like this