- Reklama -události

Ve Vídni už omikron dominuje, znaky páté vlny čekají ještě letos

on

|

views

and

comments

Nová omikron varianta koronaviru již od neděle převládá mezi infekčními případy nákazy, které testy potvrdily ve Vídni.

Zprávu přinesl deník Der Standard, pro který tuto informaci odpoledne potvrdilo vedení rakouské metropole.

„Vycházeli jsme z toho, že se omikron prosadí kolem vánočních svátků. To se nyní také stalo,“ uvedl mluvčí člena městské rady zodpovědného za resort zdravotnictví Petra Hackera.

Před týdnem byl podíl ještě třetinový

V neděli zaregistrovali ve Vídni 552 nových aktivních případů infekce variantou omikron, což je mírně nad polovinou celkového počtu.

Podle údajů města byl jejich podíl mezi infekčními případy nákazy před týdnem ještě přibližně 30 procent.

Vedení města se domnívá, že je takových případů ve skutečnosti více, protože během svátků jsou údaje nahlašovány is dvoudenním zpožděním.

Ve Vídni také předpokládají, že navzdory chybějícím oficiálním číslům je varianta omikron již dominantní v celém Rakousku.

Vývoj v souvislosti s jeho šířením může podle Der Standard znamenat, že země již dosáhla spodní části infekční křivky a první známky očekávané páté vlny epidemie by se mohly objevit ještě před koncem roku.

Hospitalizace v zemi klesají

V neděli zaznamenaly v Rakousku celkem jen 1717 nových případů nákazy, což souvisí is výrazně nižším počtem testů během vánočních svátků. Sedmidenní incidence se snížila na 166,9 případu na 100 000 obyvatel.

Ve Vídni a ve spolkové zemi Burgenland tento ukazatel však už znovu mírně stoupá, píše Der Standard.

V zemi současně klesají počty hospitalizovaných. V neděli bylo v rakouských nemocnicích 823 pacientů s covidem na „normálních“ lůžkách, což je o 1946 méně než 30. listopadu, a 383 na jednotkách intenzivní péče, tedy o 287 méně než na vrcholu čtvrté vlny před přibližně třemi týdny.

Share this
Tags

Must-read

Hledáte účinnou a šetrnou pleťovou kosmetiku? Zkuste Pyunkang Yul z Koreje

Na trhu můžeme najít mnoho výrobců pleťové kosmetiky, ovšem ne všichni jsou spolehliví a kvalitní. K těm, které jsou oblíbené ve světě a u nás...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Víte, že existuje i elektrická babeta?

Československý lehký moped Babetta se stal doslova legendou. Vyráběn byl od sedmdesátých let až do konce let devadesátých, a není snad nikdo, kdo by...
spot_img

Recent articles

More like this