- Reklama -události

Už žádný strach z následků dětského očkování: Tento test odhalí, jestli je dítě připraveno!

on

|

views

and

comments

Záškrt, tetanus, černý kašel, dětská obrna, virová hepatitida typu B či hemofilové invazivní nákazy. To vše jsou obávané nemoci, které by mohly ohrozit zdraví našich nejmenších. Proto je nezbytné, aby již v útlém věku absolvovala povinná dětská očkování. Přestože jde o poměrně rutinní záležitost, mnozí rodiče se obávají, že takový zásah do organismu děťátka může mít neblahý dopad na jeho zdraví. Teď už nemusí mít žádný strach. Jednoduchý test spolehlivě zjistí, zda je imunita vašeho miminka připravena k očkování živými vakcínami. Slovenských maminek jsme se ptali, zda by takovou možnost využili.

Asi není překvapivé, že většina žen by své děťátko otestovat nechala. Problémem je, že mnohé dosud netušily, že taková možnost vůbec existuje. Rodiče, kteří mají obavy a nechtějí riskovat, mohou nechat své děti otestovat, aby zjistili, zda nemají vrozené poruchy imunity. Přestože benefity očkování výrazně převažují rizika, ne každý organismus je na očkování živými očkovacími látkami připraven stejně. Jednoduchý genetický test potvrdí vrozenou formu poruchy imunity, rodiče na jeho základě mohou svému děťátku upravit očkovací kalendář.

Test bezpečnosti očkování (TREC | KREC) je úžasně jednoduchým testem. K jeho provedení totiž není třeba žádnou speciální přípravu. Postačí jen tři kapky krve z paty nebo prštěku miminka. Jediným limitem je věk. Test se musí absolvovat do šesti měsíců, respektive do prvního očkování živou vakcínou. Postup je velmi jednoduchý a rodič může své děťátko na test objednat již před jeho samotným narozením.

Twinska Veronika má v tom jasno
Na očkování nebyla připravena ani dcerka Daniely Nízlové. Téměř dvouletá Linda si musela na svá první očkování počkat, protože trpěla její imunita a nebyla ve stavu, v jakém by měla být. Na doporučení pediatričky si počkali, než projdou menší zdravotní problémy. No a dobře udělali. Maličká to zvládla perfektně a bez jakýchkoli horeček či komplikací.

„Kdybych o takovém testu věděla dříve, když byla Linduška malá, my bychom do toho určitě šli,“ říká zpěvačka, která dodala, že jí dvojčata Veronika svou dcerku Neu otestovat dá. „Minimálně ať víme, jak je na tom s imunitou“ dodala pro Feminity.sk zpěvačka.

Takovým testem před očkováním jsou podle naší ankety nakloněny i další slovenské maminky. Paní Zdenka z Mojmírovců říká, že fandí každému pokroku v medicíně, který nám dokáže usnadnit život a hlavně ochránit zdraví těch nejmenších. „Není nic důležitějšího než zdraví našich dětí. O možnosti takového testování jsem dosud nevěděla, ale určitě bych ji ráda využila při dalším děťátku. Umíme tak předejít zdravotním komplikacím u dítěte, které nejsou příjemné ani pro samotné dítě, ani pro nás rodiče,“ míní maminka dvouletého Mirka.

Nikol z Bratislavy říká, že test považuje za perfektní řešení obavy z očkování a této možnosti určitě využije i ona sama. „Každý rodič chce udělat maximum pro své dítě, přičemž nejdůležitějším aspektem je pro mě jeho zdraví, které zahrnuje i povinné očkování miminka. Test bezpečnosti očkování (TREC | KREC) je skvělým benefitem, který bych bez váhání využila i za poplatek. Díky němu totiž dokážu zjistit, jestli moje miminko zvládne čelit tolika vakcínám, které ho čekají v prvních měsících života. Pediatr podněcuje očkování na základě věku miminka, přičemž test vyhodnotí vhodnost očkování podle jeho imunity. Díky němu budu mít větší jistotu, abych si později nemusela nic vyčítat,“ řekla nám s tím, že jediné, co ji mrzí, je skutečnost, že mnohé maminky o existenci podobného testu dosud nevěděly.

Share this
Tags

Must-read

Hledáte účinnou a šetrnou pleťovou kosmetiku? Zkuste Pyunkang Yul z Koreje

Na trhu můžeme najít mnoho výrobců pleťové kosmetiky, ovšem ne všichni jsou spolehliví a kvalitní. K těm, které jsou oblíbené ve světě a u nás...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Víte, že existuje i elektrická babeta?

Československý lehký moped Babetta se stal doslova legendou. Vyráběn byl od sedmdesátých let až do konce let devadesátých, a není snad nikdo, kdo by...
spot_img

Recent articles

More like this