- Reklama -události

Potravinové trendy pro rok 2022: Jaké zdravé potraviny budou vládnout letošnímu roku?

on

|

views

and

comments

Proč tyto potraviny pravděpodobně ovládnou rok 2022
Nadcházející rok 2022 bude více o „nulovém odpadu“. Před začátkem každého roku se některé potraviny stávají trendovými kvůli jejich popularitě po celém světě. Na základě stejného konceptu, zatímco jsme viděli, jak si jistý rok káva na hubnutí získala velkou popularitu, letos to bude víc o „méně masa a alkoholu“. Tyto trendy jsou založeny na nejnovějších zprávách, které načrtávají rostoucí poptávku po potravinách šetrných k životnímu prostředí a „nulovému plýtvání“. Zde je seznam potravin, které budou trendy v příštím roce.

1 Ibišek
Ibišek, známý pro svůj vysoký obsah vitamínu C, je krásná květina, která roste téměř na všech kontinentech. Uvidíte více jogurtů s příchutí ibišku, funkčních limonád, ovocných pomazánek a samozřejmě čajů.

2 Moringa
Své místo si udržela poslední 2-3 roky a je to superpotravina, kterou Světová zdravotnická organizace (WHO) označila také pro svou schopnost bojovat proti podvýživě. Moringa je nyní součástí dezertů, proteinových tyčinek, čokolád a dokonce obilných směsí. Je to zázračný list, který obsahuje 7krát více vitamínu C než pomeranč a 15krát více draslíku než banán.

3 kořeněné koktejly
Kvůli pandemii za poslední 2 roky upadla barová kultura a to je pravděpodobně jeden z důvodů ai kvůli pandemii a potřebě nastartovat imunitu lidé začali věřit v sílu bylin a koření. Došlo tedy k nárůstu počtu značek nabízejících kořeněné koktejly připravené k pití a tento trend bude pravděpodobně v roce 2022 ještě růst.

4 bylinkové čaje
To je také jeden z dominových účinků pandemie. Za poslední rok a více došlo k nárůstu trhu s bylinnými čaji v důsledku nízké imunity a následků covidu. Lidé se vydali cestou bylinkového čaje, aby zmírnili stres a úzkost, zlepšili spánek a posílili imunitu. Prognózy ukazují, že v roce 2022 se to bude dále rozšiřovat. Podle zprávy Market Intellix: Předpokládá se, že trh s bylinnými čaji bude v příštích 5 letech svědkem růstu o 4,2 procenta. Některé z populárních bylinných čajů, které se stanou populárními v roce 2022, jsou heřmánkový čaj, žlutý čaj, čaj oolong, bílý čaj, čaj matcha, čaj earl grey a dokonce i kašmírský čaj Kahwa.

5 fermentované potraviny
Odborníci na výživu začali hodně prosazovat fermentované potraviny jako kefír, natto, miso, kysané zelí, kombucha, protože obsahují mnoho probiotik, které jsou prospěšné pro střeva. Tyto potraviny nejen zlepšují střeva, ale podporují také imunitu a hubnutí. V roce 2022 tedy uvidíte řadu restaurací nabízejících fermentované potraviny.

6 potraviny bohaté na selen
Kvůli rostoucímu strachu z rakoviny došlo k nárůstu potravin bohatých na selen. Je to esenciální stopový minerál, který hraje velkou roli při ochraně těla před volnými radikály, které způsobují riziko různých chorob, jako je rakovina. Selen je zodpovědný i za funkci štítné žlázy a chrání tělo před různými infekcemi. Potraviny jako pára ořechy, houby a vejce budou tedy nejlepšími potravinami roku 2022.

7 bramborové mléko
Bramborové mléko se stane novým trendem roku 2022, protože lidé se budou více zaměřovat na rostlinné a ekologické potraviny. Bude to tvrdá konkurence pro jiná rostlinná mléka, jako je ovesné mléko, sójové mléko a dokonce i mandlové mléko.

8 yuzu
Yuzu je asijské ovoce a běžně se vyskytuje v Číně, Japonsku a Koreji. Toto ovoce má velmi kyselou chuť a nedá se vychutnávat samotné. Pro svoji silnou chuť se šťáva z tohoto ovoce používá do vína, tvrdé soli (alkoholický nápoj) a dokonce i do majonézy. V nadcházejícím roce uvidíte několik potravinových produktů ochucených tímto ovocem.

9 japonských a korejských jídel
V roce 2022 dojde k nárůstu jídel na bázi koření. Potraviny inspirované světovými kuchyněmi, jako je japonská furikake, korejský gochujang a dokonce i mexický tajin, budou v příštím roce „IT“ v potravinářském průmyslu.

Share this
Tags

Must-read

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Víte, že existuje i elektrická babeta?

Československý lehký moped Babetta se stal doslova legendou. Vyráběn byl od sedmdesátých let až do konce let devadesátých, a není snad nikdo, kdo by...

Sháníte levný LCD monitor do kanceláře nebo na doma? 

LCD monitory patří k nezbytným součástem počítačových sestav. Pořizují si je také majitele notebooků, chtějí-li si dopřát více komfortu při práci. Jak na nákupu...
spot_img

Recent articles

More like this