- Reklama -události

Otec záměrně krmil bratra přede mnou a mně jídlo nedal, prý jsem tučné prase

on

|

views

and

comments

Toto není obyčejný rozhovor. Toto je skutečně upřímná zpověď ženy, která to v životě neměla jednoduché, ale dokázala se nad bolest povznést, neboť chtěla šťastně žít.

O kauzách a hejtech, kterých byl nedávno plný internet

Letos jste byla mediálně známá více než kdy jindy, protože jste veřejně vyjádřili svůj nesouhlas. Nejdříve na adresu Dominiky Cibulkové, kterou jste kritizovali za přednostní očkování a cestování do exotiky ve vrcholových časech pandemie, pak ohledně soutěže Miss, která podle vás zjednodušeně řečeno vyvolává u mladých dívek pocit méněcennosti a bulimii. Jak se dnes na to díváte? Řekli byste některé věci jinak nebo si za nimi stoprocentně stojíte?

Dnes bych si od paní Cibulkové možná zeptala magnetku z dovolené, protože s odstupem času to, co udělala, byla nejlepší očkovací kampaň na Slovensku. Zároveň si stojím za tím, že v obou z těchto kauz je důležité hledat lidský pohled na věc, snažit se pochopit a ne hned negovat. To mi v obou případech chybělo na stranách jakýchsi internetových oponentů. Někdo moudrý jednou řekl, že vždy prohraješ, budeš-li nejdříve soudit. Inteligentní člověk je v první řadě zvědavý a tak umí lépe zhodnotit situaci. V obou případech nejde o vítěze a poražené, jde o společnost jako takovou.

Národ jste rozdělili na dvě skupiny, jedna se přidala k vám a vyjadřovala podporu, druhá vám naopak, uštědřila mnohé hejty. Nebylo to příliš? Přece jen, některé byly opravdu za hranicí.

To, co se mi dělo, obzvlášť po kauze s paní Cibulkovou, byla řízena bouře ao to to bylo horší. Uvědomit si, že všechny věci mají svůj základ v jednom člověku, který nesnesl kritiku. Od povzbuzení celebritních kamarádů po objednané články a tisíce zpráv od koupených účtů na instagramu si člověk spočítá, že něco je asi v showbyznysu zakázáno. S tím se já nehodlám smířit.

Jsem v první řadě komička a vždy mě učili, že pravda je nejvtipnější a nejpotřebnější. Jednoduchá matematika. Zároveň nemám patent na spravedlnost, takže můžu často jen vyjádřit názor a je pro mě nepochopitelné, že to se někde nemůže.

K té druhé skupině se přidal i známý raper Rytmus, který veřejně zaútočil na vaši postavu a pokoušel se vás zesměšnit. Jak jste to vnímali? Zanechalo to ve vás nějakou stopu?

V prvním momentě jsem byla velmi rozzlobená a pak to přerostlo do jakéhosi zranění. To, že jsem komička, neznamená, že si do mě může leckdo kopnout. Týkalo se to postavy ai za ženy, které se s podobným chováním setkávají běžně, jsem se musela ohradit. Nikdo nemá právo hodnotit lidi na základě postavy, vracíme tím debatu na základní školu.

Zároveň to více mluví o mentální vyspělosti či frustracích člověka, který takto urazí někoho jiného. Rytmus se mi za to nikdy neomlouval, nepřiznal si chybu a zablokoval téměř každého, co byl na mé straně. Neměli jste i vy podobného spolužáka na základní škole?

Máte pocit, že Slovensko je zemí, kde si člověk při vyjádření svého názoru podepíše ortel hejtů a negativismu? A že lidi od toho, aby nahlas řekli, co si myslí, odrazuje právě toto?

Vždy jsem věřila a pořád věřím tomu, že lidé jsou od podstaty hlavně dobří. Mnozí zažijí těžké věci a nezvládnou to zpracovat, tak mají potřebu ubližovat ostatním. Na sociální síti jsem dostala vždy stejně, ne-li více podpůrných zpráv než těch hejterských.

Chci se soustředit na dobré věci a nikdy by vás nemělo zastavit to, co si ostatní myslí ve vyjádření svého názoru. Když jednou budete nešťastná sedět v gauči a říkat si, že jste svůj život obětovali pro názory jiných, budete za to moci jen vy sama. Je to kruté, ale člověk má zodpovědnost za sebe a zodpovědnost za to, co si myslí jiní, mají jen oni.

A mají to ženy v tomto směru těžší? Jsou podle vás lehčím terčem hejterů nebo útoků ať už na internetu, ve společnosti, nebo i ve vlastní domácnosti, a proto jsou raději často ticho?

Praktický příklad: na Slovensku máme 12 mužských komiků a dvě aktivní ženské komičky. Tento nepoměr potvrzuje tuto teorii. Žijeme v mnohém ještě v poctivých slovenských stereotypech o ženách, které milují jen vaření a úklid, poklepat si s kámoškami u vínku řečí, které muži nerozumí a když muž zavelí, podvolí se.

Poslušné ženy jsou stále známkou kvality, díky které si najdete muže a stále platí i stará pravda: bez muže nemáš pravdu. Otázkou je, nakolik ještě platí tyto zařízení v moderní společnosti. Velmi si přeji, aby ženy osvobodily a více usilovaly o své štěstí, ať si o tom každý myslí, co chce.

Share this
Tags

Must-read

Jak zařídit pokoj pro batole?

Máte doma malého neposedu, kterému je už dětská postýlka malá a přemýšlíte, že by si zasloužil vlastní pokojíček, kde si bude moci hrát s hračkami...

Několik tipů, jak vyrobit perfektní pizza těsto

Vyrobit originální pizza těsto není nic složitého, v tomto článku se tedy nebudeme zabývat ingrediencemi a základním postupem - ten je poměrně prostý a...

Kdo jsou andílci Victoria’s Secret?

Určitě jste už o andílcích slyšeli, ale kdo vůbec jsou? Na rozdíl od jiných značek spodního prádla vytvořila Victoria's Secretvelmi úzkou, vybranou skupinu modelek,...
spot_img

Recent articles

More like this