- Reklama -události

O domově s pozitivní energií. A proč se vyplatí skladovat vzorky dřevodekorů

on

|

views

and

comments

Vytvořila domov desítkám klientů. Interiérový design i řešení na míru má v malíčku. Má přehled o tom, co je moderní, co praktické, co trendové. Inu a takhle to vypadá, když interiérová designérka vytvoří domov pro sebe a své nejbližší.

Rozloha: 82 m2, 3 + kk

Domov má sloužit nám a ne my jemu. Design je odrazem nejen vizuálním, ale také zrcadlem ergonomie a využití prostoru. – Víra Henczeová, designérka, pegasstudio.sk

Byt se do rukou designérky Vierky a jejího manžela dostal před patnácti lety. Když ho koupili, byl v původním stavu, a tak postupem let prošel kompletní rekonstrukcí. V úvodu i náročnými stavebními úpravami a dispozičními změnami včetně nové elektro- a vodoinstalace.

V podstatě zde nezůstal kámen na kameni. Z místnosti, která sloužila jako komora, je dnes koupelna. Zrušením původního jádra změnili a zvětšili kuchyni, která nyní sousedí s obývacím pokojem doplněným o jídelní část. No a průchod do obývacího pokoje z předsíně byl zazděný, čímž v předsíni vzniklo více prostoru pro nábytek.

Chuť ke změně

Před pár lety majitelka a designérka v jedné osobě cítila, že je třeba design bytu osvěžit. Na počátku změn stála výměna kuchyně. S ní souvisela výměna podlahy a dveří. Další etapou byla renovace koupelny a toalety. „Zde jsem v první řadě vsadila na výběr kvalitní sanity i obkladu. Matný gresový béžový obklad se perfektně osvědčil i při údržbě. Miluji relax ve vaně, takže ta musela být velká. Prostor koupelny je poměrně úzký, asymetrická vana byla proto skvělou volbou,“ konstatuje is odstupem let Vierka.

Kuchyňský ostrůvek se stal epicentrem dění. Nejenže majitelé na něm připravují jídlo, pochvalují si ho i na rychlou snídani. „Návrh kuchyně německé značky Schüller jsem naložila na ramena manželovi. Jelikož s touto značkou máme při návrhu interiérů výborné zkušenosti, bylo rozhodnuto. Manžel preferuje spotřebiče vybavené všemožnými vychytávkami a programy, takže rozhodující slovo měl on,“ říká designérka Vierka.
Následně přišla na řadu v rekonstrukci obývací pokoj a předsíň. „Nábytek jsem si navrhla a dala vyrobit mým osvědčeným slovenským výrobcem. Zeleň je moje vášeň, květiny přímo miluji, takže jsem si do jídelny navrhla květinovou zeď. Manžel rád relaxuje u dobrých filmů, sedací souprava a umístění televize zase byla jeho priorita. Parapetní desky využívám k umístění květin a dekorací, proto jsem volila jen závěsy bez záclon. Tak nic nebrání krásnému výhledu na zeleň a stromy,“ říká.

Share this
Tags

Must-read

Jak zařídit pokoj pro batole?

Máte doma malého neposedu, kterému je už dětská postýlka malá a přemýšlíte, že by si zasloužil vlastní pokojíček, kde si bude moci hrát s hračkami...

Několik tipů, jak vyrobit perfektní pizza těsto

Vyrobit originální pizza těsto není nic složitého, v tomto článku se tedy nebudeme zabývat ingrediencemi a základním postupem - ten je poměrně prostý a...

Kdo jsou andílci Victoria’s Secret?

Určitě jste už o andílcích slyšeli, ale kdo vůbec jsou? Na rozdíl od jiných značek spodního prádla vytvořila Victoria's Secretvelmi úzkou, vybranou skupinu modelek,...
spot_img

Recent articles

More like this