- Reklama -události

Jak zařídit pokoj pro batole?

on

|

views

and

comments

Máte doma malého neposedu, kterému je už dětská postýlka malá a přemýšlíte, že by si zasloužil vlastní pokojíček, kde si bude moci hrát s hračkami a objevovat svět? Náš článek vám poradí, jak prakticky zařídit pokoj pro batole.

Myslete hlavně na úložné prostory. Nejenže mívají batolata spousty hraček, ale také stále budete potřebovat prostor, kam uschováte jednorázové plenky (pro batolata doporučujeme Dada extra soft 4), vlhčené ubrousky a také dětskou kosmetiku.

Dětská kosmetika je stále nedílnou součástí rituálu večerního koupání. Také zabírá spoustu místa – od krému na opruzeniny, přes pečující olej, až po mastičku na tváře do mrazu. Nebude na škodu, pokud vašemu batoleti do pokojíčku ještě na pár let umístíte přebalovací komodu.

Také koš na jednorázové plenky se bude stále hodit. Oblíbeným u maminek je tzv. pyžamovník – většinou ve tvaru roztomilého zvířátka, do kterého ráno schováte pyžamko, a v pokojíčku je stále hezky uklizeno.

Nemá-li vaše rádo postýlku pro miminka, možná bude na čase mu pořídit novou. Pro batolata se nehodí vyvýšené postele, abyste předešli pádům. Oblíbené jsou postele v délce 160 centimetrů, do kterých se vejdou až do období mladšího školního věku. Také velice dobře vypadají přízemní, tzv. domečkové postele, na které snadno přiděláte baldachýn, či je batoleti můžete ozdobit světelným LED páskem.

Pokoj pro batole je především herničkou, a tak by na podlaze měl být kvalitní a měkoučký kusový koberec, aby si vaše batole mohlo hrát s plyšáky a jezdit autíčky, aniž by mělo odřená kolínka. Větší batolata ocení také stoleček s židličkou, u kterého si budou moci prohlížet knížky a tvořit svoje první umělecká díla. Na stoleček mu můžete pořídit pastelkovník, ve kterém budou mít všechny pastelky hezky na očích.

V pokoji pro batolata nezapomeňte všechen nábytek poctivě přivrtat ke zdi, protože nikdy nevíte, kdy vašeho malého andílka napadne vylézt na komodu. Riziko zavalení dítěte nábytkem je stále veliké, a proto se vyplatí myslet v dětském pokoji na bezpečnost.

Share this
Tags

Must-read

Hledáte účinnou a šetrnou pleťovou kosmetiku? Zkuste Pyunkang Yul z Koreje

Na trhu můžeme najít mnoho výrobců pleťové kosmetiky, ovšem ne všichni jsou spolehliví a kvalitní. K těm, které jsou oblíbené ve světě a u nás...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Víte, že existuje i elektrická babeta?

Československý lehký moped Babetta se stal doslova legendou. Vyráběn byl od sedmdesátých let až do konce let devadesátých, a není snad nikdo, kdo by...
spot_img

Recent articles

More like this