- Reklama -události

Dodejte interiéru šťávu. Naučte se kombinovat vzory jako zkušený designér

on

|

views

and

comments

Vzory oživí každý domov, učiní ho svěžím a unikátním. Jak je však zakomponovat tak, aby celek vyzněl harmonicky?

Nejuniverzálnější kombinace

Vzory v černobílém ladění jsou téměř sázka na jistotu. Zejména pokud chcete jít i do doplňkových barev, například jako na obrázku do modra, je „uzemnění“ černobílou kombinací namístě. V tomto nesmrtelném barevném duetu budou k sobě pasovat všechny možné vzory. Výsledný efekt závisí na velikosti vzorů, chcete-li jemný efekt, vybírejte vzory menší, chcete-li výraznější efekt, kombinujte vzory velké.

Propojení s bílou

Pokud se odvážíte pro kombinaci zdánlivě nekombinovatelných vzorů, volte jako podkladový základ bílou barvu, respektive všechny její odstíny – od krémové přes jemně narůžovělou až po šedavou. Jednoduše jakákoli příměs, jen ať je to velmi světlý odstín.

Také, pokud kombinujete spoustu vzorů, nezapomeňte přidat černou na pár akcentech a jako doplňkové barvy vyberte maximálně tři až čtyři. Ty v interiéru zopakujte, v tomto případě je to oranžová, zelená a hnědá.

Naučte se používat barvy v interiéru. Toto jsou triky přímo od designérůNaučte se používat barvy v interiéru. Toto jsou triky přímo od designérů
Oživte si interiér geometrickými vzoryOživte si interiér geometrickými vzory
S pastelovým základem

Pastelové barvy udělají perfektní základ, který vyakcentujete vzory na černobílé podlaze. Tuto kompozici můžete doladit i sytějšími tóny, jak vidíte na polštářích, ale lépe zapasují, budou-li stejného tvaru a ze stejného materiálu.

Ve stejné paletě

Rozhodnete-li se ladit celý interiér v pár stejných odstínech, můžete využít celou škálu možností kombinací vzorů. V tomto případě se abstrakce na stěně vůbec nebije s romantickými rostlinnými motivy na polštářích, právě naopak. Je to díky stejným odstínům.

V přírodním duchu

Pokud máte rádi takové světlé, přírodní styly, svůj domov sladíte docela snadno. Dobrou službu zde udělá struktura materiálů a pak už zapasuje následná kombinace jakýchkoli vzorů v přírodních a neutrálních tónech. Velice vděčný styl, co se dekorování týče.

Share this
Tags

Must-read

Jak zařídit pokoj pro batole?

Máte doma malého neposedu, kterému je už dětská postýlka malá a přemýšlíte, že by si zasloužil vlastní pokojíček, kde si bude moci hrát s hračkami...

Několik tipů, jak vyrobit perfektní pizza těsto

Vyrobit originální pizza těsto není nic složitého, v tomto článku se tedy nebudeme zabývat ingrediencemi a základním postupem - ten je poměrně prostý a...

Kdo jsou andílci Victoria’s Secret?

Určitě jste už o andílcích slyšeli, ale kdo vůbec jsou? Na rozdíl od jiných značek spodního prádla vytvořila Victoria's Secretvelmi úzkou, vybranou skupinu modelek,...
spot_img

Recent articles

More like this