- Reklama -události

Dodejte interiéru šťávu. Naučte se kombinovat vzory jako zkušený designér

on

|

views

and

comments

Vzory oživí každý domov, učiní ho svěžím a unikátním. Jak je však zakomponovat tak, aby celek vyzněl harmonicky?

Nejuniverzálnější kombinace

Vzory v černobílém ladění jsou téměř sázka na jistotu. Zejména pokud chcete jít i do doplňkových barev, například jako na obrázku do modra, je „uzemnění“ černobílou kombinací namístě. V tomto nesmrtelném barevném duetu budou k sobě pasovat všechny možné vzory. Výsledný efekt závisí na velikosti vzorů, chcete-li jemný efekt, vybírejte vzory menší, chcete-li výraznější efekt, kombinujte vzory velké.

Propojení s bílou

Pokud se odvážíte pro kombinaci zdánlivě nekombinovatelných vzorů, volte jako podkladový základ bílou barvu, respektive všechny její odstíny – od krémové přes jemně narůžovělou až po šedavou. Jednoduše jakákoli příměs, jen ať je to velmi světlý odstín.

Také, pokud kombinujete spoustu vzorů, nezapomeňte přidat černou na pár akcentech a jako doplňkové barvy vyberte maximálně tři až čtyři. Ty v interiéru zopakujte, v tomto případě je to oranžová, zelená a hnědá.

Naučte se používat barvy v interiéru. Toto jsou triky přímo od designérůNaučte se používat barvy v interiéru. Toto jsou triky přímo od designérů
Oživte si interiér geometrickými vzoryOživte si interiér geometrickými vzory
S pastelovým základem

Pastelové barvy udělají perfektní základ, který vyakcentujete vzory na černobílé podlaze. Tuto kompozici můžete doladit i sytějšími tóny, jak vidíte na polštářích, ale lépe zapasují, budou-li stejného tvaru a ze stejného materiálu.

Ve stejné paletě

Rozhodnete-li se ladit celý interiér v pár stejných odstínech, můžete využít celou škálu možností kombinací vzorů. V tomto případě se abstrakce na stěně vůbec nebije s romantickými rostlinnými motivy na polštářích, právě naopak. Je to díky stejným odstínům.

V přírodním duchu

Pokud máte rádi takové světlé, přírodní styly, svůj domov sladíte docela snadno. Dobrou službu zde udělá struktura materiálů a pak už zapasuje následná kombinace jakýchkoli vzorů v přírodních a neutrálních tónech. Velice vděčný styl, co se dekorování týče.

Share this
Tags

Must-read

Austrálie hlásí první úmrtí na omikron, muž měl několik přidružených onemocnění

Austrálie v pondělí zaznamenala první případ úmrtí v souvislosti s novou koronavirovou variantou omikron. V zemi také opět stoupá počet nových případů nákazy. Místní úřady...

Ve Vídni už omikron dominuje, znaky páté vlny čekají ještě letos

Nová omikron varianta koronaviru již od neděle převládá mezi infekčními případy nákazy, které testy potvrdily ve Vídni. Zprávu přinesl deník Der Standard, pro který tuto...

Trestala se sebepoškozováním, deprese střídaly návaly energie. Jak žít s maniodepresí

Nejhorší stavy deprese popisuje Nina Zibolenová jako pocity absolutní nicoty. Nekonečné chvíle, kdy katatonicky ležela na posteli, nejedla a nepila. Jen proto, aby nemusela...
spot_img

Recent articles

More like this