- Reklama -události

Byt pro milovníka techno – trochu tajemný, trochu šílený

on

|

views

and

comments

Tento nový byt dokonale odráží osobnost svého majitele: je odvážný, extravagantní, nebojí se neobvyklých kombinací ani dlouhých večírků. Československý ateliér perspektivní mu ho navrhl přesně na míru.

Na první pohled připomíná klub nebo hotel. Exotickou dýhu střídá perforovaný kov. Tam, kde byste hledali pracovnu, je dídžejský pult. Je v něm jen minimum stěn, prostorem s plochou 118 m2 se klidně můžete protančit. Tento byt je nespoutaný – a přesně tak si to majitel přál. „Vede mezinárodní společnost, hodně cestuje a má rád atmosféru designových hotelů. I doma chtěl mít pocit, jako kdyby byl na dovolené, „vysvětlují architekti ze studia perspektivy, kteří jsou autory tohoto originálního pražského bytu.

Cestování jde ruku v ruce se svobodou a ta prostoru zpočátku chyběla. Architekti proto nejprve zásadně změnily původní nepřehlednou dispozici, prostor zbavili přebytečných příček a otevřeli ho. „Jednotlivé zóny a účely na sebe plynule navazují, místnosti jsou rozděleny pouze posuvnými skleněnými dveřmi. I ty se však dají zasunout do vestavěných skříní a mohou zcela zmizet, „popisují. Funkci prostoru tak nedefinují stěny, ale materiály. Kontinuitu architekti ještě podpořily litou šedou podlahou, kterou použili na celé ploše bytu.

Právě otevřenost a možnost jednoduše měnit dispozice bytu pomocí posuvných dveří si cení majitel nejvíce. „Věděl jsem, že půjde o náročnou realizaci, protože jsem si přál velmi atypické řešení. Tam se nejvíce ukázala přidaná hodnota práce architektů, kteří dokázali najít inovativní řešení. Samému by mi nenapadlo zcela změnit půdorys, „říká.

Spojujícím prvkem ve všech částech bytu jsou rovněž industriální doplňky a detaily. Architekti pracovali s drátosklem, kovem, zdivem natřeným na bílo a tmavými panely. Do prostoru však museli zakomponovat ještě jeden prvek: exotické dřevo. „Klient si přál, abychom v prostoru použili netradiční exotickou dýhu s výraznou kresbou. Nechali jsme si proto udělat skeny dřeva a skládali jsme vzor tak, aby opravdu vynikl, „říkají tvůrci. Perforovaný posuvný plech, který odděluje koupelnu od ložnice, zase vznikal podle vzorku na košili jednoho z architektů.

Extravaganci podtrhují také vyzývavé svítidla Shibari od české sklářské značky Bommel. Doplňují je industriální úchytky od londýnské značky Buster + Punch a nerezové vypínače GIRA. Na majitelovu velkou vášeň, elektronickou hudbu, odkazuje nejen neonový nápis „I love techno“, ale i stoleček s potiskem z kolekce Diesel pro Moroso, který je v obývacím pokoji. A hlavně: najdete zde plně vybavené zázemí s dídžejským pultem. „Právě ten teď v létě využívám nejvíce,“ směje se investor. Na byt totiž navazuje prostorná terasa, která se v okamžiku dokáže přeměnit na taneční plochu. A co na atypický byt říkají hosté? „Nejdříve bývají překvapeni, s takovým prostorem se totiž většinou ještě nesetkali. Chvíli si zvykají, ale pak se vždy těší, kdy budou moci zase přijít, „říká majitel.

Ateliér se dosud úspěšně věnoval komerčním projektem, hlavně kancelářím, nyní se však začal zaměřovat na rezidenční v konceptu perspektivní Living. Přívlastek „československý“ mu patří právem, stojí za ním totiž slovenský architekt Jan Antal a český architekt Martin Stára. Jejich projekty směřují do obou zemí, ale i za jejich hranice. Aktuálně pracují na interiéru bytového domu v centru Českých Budějovic, navrhují byt v samém srdci Prahy a v rakouském Veldenu zase mění tvář chaty ze 70. let. Byt pro fanouška techna jasně ukazuje, že pod jejich rukama může vyplnit i to nejnáročnější přání. Stačí najít vhodnou perspektivu.

Share this
Tags

Must-read

Jak zařídit pokoj pro batole?

Máte doma malého neposedu, kterému je už dětská postýlka malá a přemýšlíte, že by si zasloužil vlastní pokojíček, kde si bude moci hrát s hračkami...

Několik tipů, jak vyrobit perfektní pizza těsto

Vyrobit originální pizza těsto není nic složitého, v tomto článku se tedy nebudeme zabývat ingrediencemi a základním postupem - ten je poměrně prostý a...

Kdo jsou andílci Victoria’s Secret?

Určitě jste už o andílcích slyšeli, ale kdo vůbec jsou? Na rozdíl od jiných značek spodního prádla vytvořila Victoria's Secretvelmi úzkou, vybranou skupinu modelek,...
spot_img

Recent articles

More like this