- Reklama -události

Austrálie hlásí první úmrtí na omikron, muž měl několik přidružených onemocnění

on

|

views

and

comments

Austrálie v pondělí zaznamenala první případ úmrtí v souvislosti s novou koronavirovou variantou omikron.

V zemi také opět stoupá počet nových případů nákazy. Místní úřady však přesto zatím odmítají přistoupit k ráznějšímu zpřísňování pandemických opatření, zejména k zavedení dalšího lockdownu, protože počet hospitalizací zůstává nízký, informovala agentura Reuters.

Zesnulým je muž-osmdesátník, který měl několik přidružených onemocnění. Úřady však neposkytly bližší údaje týkající se smrti tohoto muže kromě toho, že se infikoval v domově důchodců a zemřel v nemocnici v Sydney.

„Je to první známé úmrtí ve státě Nový Jižní Wales, které souvisí s variantou omikron,“ uvedla epidemioložka tohoto australského státu Christine Selveyová.

Toto úmrtí bylo jedním ze šesti úmrtí souvisejících s koronavirem, které v pondělí v Austrálii zaevidovaly.

Za uplynulých 24 hodin tam také přibylo přes 9 400 nových případů nákazy. Všechna úmrtí, jakož i většina nových případů přitom byly zaznamenány v nejlidnatějších státech Nový Jižní Wales a Viktorie, které dohromady obývá více než polovina australské populace.

Počet případů v Austrálii začal stoupat poté, co začala australská vláda uvolňovat opatření spojená s cestováním v rámci země a povolila také návrat Australanů ze zahraničí, aniž by museli jít do karantény.

„Přestože stoupá počet případů… nemá to vliv na náš nemocniční systém,“ uvedla Annastacia Palaszczuková, premiérka australského státu Queensland, ve kterém v pondělí přibylo 784 nově nakažených, přičemž hospitalizováni jsou pouze čtyři lidé.

Share this
Tags

Must-read

Jak zařídit pokoj pro batole?

Máte doma malého neposedu, kterému je už dětská postýlka malá a přemýšlíte, že by si zasloužil vlastní pokojíček, kde si bude moci hrát s hračkami...

Několik tipů, jak vyrobit perfektní pizza těsto

Vyrobit originální pizza těsto není nic složitého, v tomto článku se tedy nebudeme zabývat ingrediencemi a základním postupem - ten je poměrně prostý a...

Kdo jsou andílci Victoria’s Secret?

Určitě jste už o andílcích slyšeli, ale kdo vůbec jsou? Na rozdíl od jiných značek spodního prádla vytvořila Victoria's Secretvelmi úzkou, vybranou skupinu modelek,...
spot_img

Recent articles

More like this